Seks jako sposób na nieporozumienia w związku?

Kłótnia wywołuje w ludzkim organizmie wiele reakcji, czego wynikiem jest wyrzut adrenaliny. To z kolei powoduje, że powstaje uczucie pożądania. Jak wiadomo, seks jest świetnym sposobem na rozładowanie napięcia oraz bliskość między partnerami, jednak w żadnym wypadku nie powinien być zamiennikiem dla szczerej rozmowy pomiędzy partnerami. Z tego powodu seks nie powinien być jednym sposobem na zażegnywanie nieporozumień w związku.

Seks – sposób na kłótnie w związku?

W każdym, nawet najlepszym związku, co jakiś czas dochodzi do kłótni. Często zdarza się tak, że po kilku “cichych” dniach, następuje bardzo intensywne zbliżenie pomiędzy partnerami. To normalne – seks sprawia, że napięcie powstałe pomiędzy partnerami zostaje bardzo szybko zlikwidowane i mogą oni cieszyć się swoją obecnością. Seks na zgodę nie powinien jednak być stosowany zawsze po kłótni. Powinna poprzedzić go szczera rozmowa, w której wyjaśnione zostaną wszystkie niedomówienia. Z czego wynika fakt, iż po burzliwej kłótni mamy ochotę na seks? Wynika to z zasad biologii. W czasie ostrej kłótni w ludzkim organizmie dochodzi do wydzielenia się dużej ilości adrenaliny, co ma wpływ na zwiększenie popędu seksualnego. Zbliżenie w takich warunkach może zapewnić partnerom zdecydowanie więcej wrażeń niż podczas “zwykłego” seksu. Mechanizmy, które uruchamiają się wtedy w mózgu, są nieco bardziej skomplikowane. Wielu seksuologów podkreśla, iż może to mieć związek z psychologicznym dystansem, który powstał po kłótni. Poczucie obcości wobec partnera powoduje, że oboje doznają oni zupełnie innych wrażeń w trakcie zbliżenia seksualnego po przerwie. Buzujące hormony są przepisem na świetne współżycie.

Czy seks na zgodę rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem?

Seks na zgodę po ostrym nieporozumieniu ma jedną, bardzo istotną zaletę. Mianowicie: dzięki niemu partnerzy kolejny raz uzmysławiają sobie, jak głęboka relacja jest pomiędzy nimi oraz że nie mogą bez siebie żyć. Warto jednak wiedzieć, iż seks po kłótni nie zawsze jest reakcją w pełni spontaniczną. W przypadku mężczyzn jest raczej pożądany, jednak u kobiet często polega to na działaniu wbrew sobie. Kobiety wyróżnia to, iż chętniej potrafią rozwiązywać problemy poprzez szczerą, otwartą rozmowę. Czasem ulegają swojemu mężczyźnie, aby go uszczęśliwić lub uważają, że jest to ich obowiązek. Może to mieć również związek z lękiem. Jedna ze stron będzie nalegała na zbliżenie po kłótni, ponieważ będzie się obawiać że partner lub partnerka ją zostawi. Jeżeli tego typu relacje będą miały miejsce przez dłuższy czas, wtedy życie seksualne nie będzie przynosiło zadowolenia, a wręcz przeciwnie – strach i rozczarowania.

Seks nie zawsze jest receptą na osiągnięcie porozumienia

Wiele osób w obliczu dużego nieporozumienia zdecydowanie odrzuca seks jako sposób na pogodzenie się zew swoim partnerem. Wolą one w pierwszej kolejności przeprowadzić ze swoim partnerem szczerą, spokojną rozmowę, ponieważ niewyobrażalne jest dla nich łączenie agresji z seksem. Sądzą one, iż zbliżenia o charakterze seksualnym powinny odbywać się wyłącznie w romantycznej atmosferze, pełnej zrozumienia, spokoju i szacunku. Nawet jeżeli po kłótni zgodzą się na seks, to najpewniej nie sprawi im on żadnej przyjemności. Najpewniej spowoduje u nich to dodatkowy dyskomfort psychiczny, a nawet fizyczny ból. Z tego powodu seksu na zgodę nie powinno się stosować zbyt często. O wiele skuteczniejszym rozwiązaniem jest po prostu szczera rozmowa w czasie której wyjaśnimy sobie ze swoim partnerem wszystkie nieporozumienia.

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *