Zakleszczenie podczas stosunku – co zrobić w takiej sytuacji?

O możliwości zakleszczenia prącia podczas stosunku pewnie każdy słyszał, jednak mało kto wierzy w taką możliwość. Warto podkreślić, że zakleszczenie to sytuacja, która może spotkać każdą parę i dlatego też nie można jej lekceważyć. Jest nie tylko nieprzyjemna, ale często wymaga zastosowania pomocy osób trzecich, szczególnie jeśli zakleszczona para nie może sobie samodzielnie poradzić z wyciągnięciem członka z pochwy.

Czym jest zakleszczenie prącia w pochwie?

Zakleszczenie to sytuacja, podczas której nie ma możliwości wyciągnięcia członka z pochwy, bez względu na to, czy jest on w stanie erekcji, czy nie. Sytuacja ta związana jest ze stałym skurczem mięśni gładkich pochwy, które działają niezależnie od woli, dlatego też kobieta nie jest w stanie ich kontrolować. Jest to tzw. napad pochwicowy. Wydostanie się członka jest możliwe dopiero wówczas, kiedy skurcz ustanie. Co ciekawe, sytuacje zakleszczenia dawniej zdarzały się częściej niż dziś, ponieważ wiedza o seksie, metodach antykoncepcji była znacznie uboższa, a samo zbliżenie uznawano za temat tabu, często wiążący się z poczuciem wstydu.

Z jakiej przyczyny dochodzi do zakleszczenia członka?

Zakleszczenie członka ma kilka przyczyn. Zazwyczaj jest związane z lękiem oraz ze stresem doświadczanym przez kobietę. Może być to lęk przed niechcianą ciążą, przed bolesnym stosunkiem czy obawa przed nakryciem w sytuacji intymnej przez osoby trzecie. W sytuacji, kiedy dochodzi do powstania bodźca, trauma jest na tyle duża, by mimowolnie mięśnie się zacisnęły. Skurcz mięśni gładkich macicy może być wywołany również wstrętem przed zbliżeniem i może do niego dojść np. w chwili gwałtu czy molestowania. Napad pochwicowy występuje jako efekt traumatycznego wydarzenia z przeszłości, które wymaga zastosowania odpowiedniej terapii. Zakleszczenie członka zdarza się u osób bardzo młodych, które nie są jeszcze w pełni dojrzałe do odbywania stosunku seksualnego. Tego typu przypadki mogą wiązać się również z chorobami wenerycznymi.

Jak postępować, kiedy dojdzie do zakleszczenia?

Zakleszczenie członka w pochwie jest sytuacją, która dodatkowo potęguje poczucie stresu, a więc może jeszcze bardziej pogłębiać problem. Nie można próbować rozłączyć się na siłę, ponieważ skurcz mięśni jest bardzo silny i może dojść nawet do uszkodzenia członka. Lekarze zalecają, by para spróbowała się rozluźnić, wziąć głębokie oddechy, pomyśleć o czymś przyjemnym. Chodzi bowiem o to, by kobieta była w stanie się rozluźnić – może to wymagać nieco czasu. Metodą na napad pochwicowy jest przyjęcie środków rozkurczowych, które można kupić w każdej aptece. Jeśli para nie ma pod ręką tego typu preparatów, można spróbować wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic. Oczywiście wszelkie działania są bardzo utrudnione, kiedy członek tkwi w pochwie, jednak warto próbować. Dopiero kiedy te działania nie przynoszą efektów, warto skonsultować się z lekarzem. Może on zalecić silniejsze środki rozkurczające mięśnie, jednak ich podanie musiałoby się odbyć podczas wizyty domowej lub przy przewiezieniu zakleszczonej pary do szpitala. Para będzie musiała najeść się wstydu, jednak zostanie rozdzielona. Na szczęście przypadki zakleszczenia wymagającego interwencji w szpitalu są naprawdę bardzo rzadkie. W ramach ciekawostki warto dodać, że dawniej zalecano schować w pobliże łóżka…igłę. Kiedy dochodziło do zakleszczenia, wystarczyło ukłuć partnerkę w pośladek, by odwrócić jej uwagę i dzięki temu poradzić sobie z problemem. Czy metoda ta faktycznie była skuteczna, ciężko nam dziś określić.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *